Polnjena paprika s klobaso in krompirjem

»Filane paprike« malo drugače.

Priprava: 10 minut, čas peke: 35 minut.

Sestavine

– 4 večje ali 8 manjših poljubnih paprik
– 3 srednje veliki krompirji
– 3 polovice pečenic
– sol, poper
– sveže začimbe: peteršilj, majaron, timijan
– 10 dag dimljenega sira ali parmezana v kosu

Priprava

1. Paprike operemo in jim malce postrani odrežemo vrh s pecljem.

2. Krompir olupimo in narežemo na manjše kocke (kot za francosko solato). Začinimo ga s soljo, poprom, peteršiljem, timijanom ter deviškim oljem in mu dodamo nadrobljeno vsebino sveže pečenice.

3. Vse skupaj dobro premešamo in nadevamo v paprike.

4. Preden jih potisnemo v pečico, nanje nastrgamo še dimljen sir ali parmezan, lahko pa tudi kak topljiv sir.

5. Pečemo pri 200 stopinjah, dokler se krompir ne zmehča in sir ne naredi skorjice.

Nasvet: Tako je mogoče nadevati katerokoli vrsto paprik, tudi pekoče. Namesto pečenice lahko dodamo vsebino kranjske, choriza ali kake druge klobase. Za prijatelje ostrih okusov primešamo v nadev košček feferona ali čili v prahu.
Preverite še: TOP 10 receptov s papriko

Fotografija: Krištof Koman

Mojca Koman

Vsakdanje kuhanje je zame strokovni izziv, ker hrana je pač vir hranil, s katerim gradimo zdravje. Ta skupek vitaminov, mineralov, beljakovin ... pa gre seveda laže dol, če je zapakiran v okusno, dišečo in lepo jed, ki je hitro pripravljena. Vsekakor mi je vedno v veselje pripraviti takšen obrok, da sem z njim zadovoljna kot nutricionistka in kot mama. In jasno, da ga nič ne ostane.

Objava še nima komentarja.

Comments are closed

Delo Časopisno založniško podjetje d.o.o.
Likozarjeva ulica 1
1000 Ljubljana