Škampi na buzaro: tako bodo zares izvrstni

Recept, ki si ga morate zapomniti.

Prav res, škampi na buzaro so povsem preprosti za pripravo, ključ pa je v najboljših sestavinah.

Sestavine

– oljčno olje
– 2–3 večji stroki česna
– 2 žlici sesekljanega peteršilja
– pribl. 1,5 srednjega velikega paradižnika, lahko tudi 2–3 žlice pasiranega
– 1 dl belega vina
– žlica krušnih drobtin, sol, poper
– 500 g škampov

Priprava

1. Na zmeren ogenj pristavimo večjo globljo ponev ali kozico in segrejemo oljčno olje (približno toliko, da pre­krije dno). Na njem na hitro prepražimo na drobno sesekljan česen in peteršilj, da zadiši – ogenj ne sme biti premočan, da se česen ne zažge, ker potem greni.

2. Dodamo škampe, olupljen in na majhne koščke narezan paradižnik (ali pasiran), nato dolijemo vino, nekaj vode (pribl. 1,5 dl), krušne drobtine, malo soli in nameljemo poper po okusu.

3. Pokrijemo in kuhamo približno 20 minut. Občasno ponev samo rahlo pretresemo, če je treba, dolijemo tudi malo vode. Buzaro pokusimo, dosolimo po okusu, če je treba, in vročo takoj postrežemo.

4. Po želji potresemo še s sesekljanim peteršiljem. Zraven ponudimo dober kruh.

Preberite še: Strjenka z jogurtom in jagodičevjem
Tamara Ružić

Hej, vsi ljubitelji dobre kuhinje! sem Tamara, gurmantična strastna kuharica, vedno pripravljena na nove kuharske izzive. Uživam v pripravi vsakdanjih domačih jedi kot tudi malce nenavadnih kombinacij na krožniku, ki prijetno presenetijo naše brbončice. Pridružite se mi v mojem kuharskem kotičku gourmantica.si, kjer vam bom z neizmernim veseljem postregla in vas razvajala z raznimi kulinaričnimi dobrotami. www: http://www.gourmantica.si/

Objava še nima komentarja.

Comments are closed

Delo Časopisno založniško podjetje d.o.o.
Likozarjeva ulica 1
1000 Ljubljana