Narastek s špinačo in sirom
A+ A-
Namesto riža uporabimo krompir ali testenine, špinačo lahko zamenjamo s katero koli drugo zelenjavo.
Narastek je dobra ideja za preprosto pripravljeno kosilo, ker vzame več časa kot dela, ne bo končano v pol ure. Medtem ko ga pripravljamo, se nam je segrela pečica, in ko se narastek peče, pripravimo solato in morebiti meso. Zelenjavni narastek lahko naredimo iz poljubnih sestavin, namesto riža uporabimo krompir ali testenine, namesto špinače blitvo ali katero drugo zelenjavo. Okusen je tudi z gobami, ki jih prej popražimo na čebuli in česnu. Po vrhu ga lahko obložimo z zelenjavo ali prelijemo s stepenim jajcem. Možnosti je nešteto, brez skrbi se prepustimo domišljiji, saj je skoraj nemogoče, da bi šlo kaj narobe.
Sestavine (za 4 osebe)
- 1 skodelica riža
- 2 skodelici mleka
- 1 skodelica sladke smetane
- 30 dag narezane špinače ali blitve
- 20 dag sira
- 6 jajc
- olje, sol, poper, šopek peteršilja
Priprava
1. V osoljenem mleku in smetani skuhamo riž. Ohladimo, dodamo rumenjake, narezano špinačo in nariban sir. Solimo in popramo ter potresemo s sesekljanim peteršiljem.
2. Posebej stepemo sneg in ga zelo previdno vmešamo v maso. Dobro premešamo ter vlijemo na pomaščen pekač, tega lahko obložimo tudi s peki papirjem.
3. Po vrhu malo pokapljamo z oljem. Pečemo pri 180 stopinjah najmanj tri četrt ure.
4. Z zobotrebcem preverimo, ali je pečeno. Postrežemo še toplo.
Besedilo: A.K.
Fotografija: Thinkstock
Preberite še: Mesni, zelenjavni ali čokoladen
Datum Objave: 19.1.2018 ob 15:01