To je največja zmota, če za čiščenje uporabljate kis
Odpri galerijo
A+ A-
Kis je odlično čistilno sredstvo, kljub temu pa ne zmore očistiti čisto vsega.
Kis je odličen pri odstranjevanju vodnega kamna, a slednji kamen ni edini, ki ga kislina uničuje. Zato se moramo izogibanju čiščenja kamnitih površin, pa naj bodo to kuhinjski pult, okenske police ali marmornata tla. Kislina bo prodrla v porozne površine in jih pričela razžirati.
Prav tako neprijeten je kis do gumijastih predmetov, zato ne bo prava izbira za čiščenje površin, ki so narejene iz gume. Izogibajte se vratc pomivalnega stroja, saj lahko zaradi kisa kmalu prenehajo tesniti, prav tako v kis ne namakajte raznih tesnil iz pokrovčkov stekleničk in podobno.
Kis za pranje sadja in zelenjave
Skratka, kljub naravnemu izvoru tudi s kisom ravnajte po pameti. Obstaja pa še ena pogosta zmota, ki jo pogosto zasledimo. Ker je kis dobro sredstvo za pranje sadja in zelenjave, saj z njim učinkovito odstranimo potencialne zametke nekaterih bakterij in podobnih nadlog, mnogi mislijo, da to pomeni, da gre za razkužilno sredstvo. A to žal ne bo držalo, zato nas škropljenje po kuhinjskem pultu ne bo obvarovalo pred vsemi virusi in bacili, ki smo jih potencialno v dom prinesli na embalažah produktov iz trgovine.
Resnica je, da kis uničuje le nekatere bakterije in viruse, razkužilna sredstva pa so tista, s katerimi se znebimo skoraj vseh teh mikroskopskih bitij. V prihodnje priporočamo, da kis seveda še naprej s pridom uporabljate. Vsake toliko pa je pametno poprijeti tudi za pravo razkužilno sredstvo.
Preberite še: Trik, kako čistiti s kisom brez neprijetnega vonja
Fotografija: Helin Loik-Tomson/Getty Images
Datum Objave: 6.12.2022 ob 07:12