Torta iz palačink z jabolčno čežano (VIDEO)

Tole se pa res vedno obnese. Najzahtevnejši del današnje torte je stanje ob štedilniku, ko pečemo palačinke, vse drugo je bolj ali manj stvar navdiha.

Mi smo oboževalci vsega, kar nam podari jesen, pa četudi je darilo skromno kot letos. Ampak: ali ne začutite tudi vi kar takoj na jeziku ta slastni, sladko-kisli in hkrati kremni okus sirčka s čežano in cimetom?

 

Preberite tudi: Preprosta formula za palačinke, ki si jo je enostavno zapomniti

Torta iz palačink

  • 20 tankih palačink

Nadev

  • 500 g sira maskarpone
  • žlica sirnega namaza
  • 3 žlice jabolčne čežane
  • 2 rumenjaka, 80 g sladkorja
  • žlička rumove arome
  • žlička vaniljeve arome
  • cimet po okusu

Dodatno

  • čokoladni namaz
  • grenki kakav v prahu

Priprava

1. Napečemo čim tanjše palačinke po receptu, ki ga poznamo in uporabljamo; glede na ponev in izkušnje odmerimo količine tako, da imamo na koncu 20 palačink.

2. Rumenjaka in sladkor stepamo, da se lepo speni, nato dodamo vse druge sestavine za nadev in na rahlo, a temeljito pomešamo, da dobimo mazavo kremo.

3. V tortni model postavimo prvo palačinko in jo namažemo s čokoladnim namazom. Nanjo položimo drugo palačinko in jo namažemo z nadevom. Tako ponavljamo do konca svetlega nadeva.

4. Predzadnjo palačinko namažemo s čokoladnim namazom in prekrijemo z vrhnjo palačinko. Postavimo v hladilnik vsaj za uro.

5. Ohlajeno torto vzamemo iz modela, potresemo s kakavom v prahu in okrasimo po želji.

Priporočamo še: Nedeljska sladica: Bučni kolač s koščki čokolade

Video in fotografije: Sonja Ravbar

Mirjam Grilc

Mirjam se s svojo košaro za zelišča potepa daleč proč od naselij, visoko v hribih, kjer si je tudi uredila svoj zeliščni vrt in zeliščno kmetijo, ki jo najdete na strani Aelita.si. Slovi po odličnih zeliščnih pripravkih, pa tudi po izvrstnih jedeh, ki jih pripravlja v svoji sanjski kuhinji s čudovitim razgledom na vrt in gore. Je avtorica knjig z recepti in praktičnimi nasveti, kako si urediti zeliščno lekarno iz številnih zdravilnih zelišč, kako z zelišči obogatiti sladice, poskrbela je za kopico vegetarijanskih jedi za vsak dan in še bi lahko naštevali.

Objava še nima komentarja.

Comments are closed

Delo Časopisno založniško podjetje d.o.o.
Likozarjeva ulica 1
1000 Ljubljana