Odprta Kuhinja

Ta sestavina, ki jo navadno zavržemo, je najboljša marinada za mehkega piščanca

Tako mariniran piščanec bo mehkejši. (Foto: Elenathewise/Getty Images)
Odpri galerijo
A+   A-
Prepričani smo, da jo imate v teh dneh pogosto v hladilniku, saj jo dodajamo v solate, z njo popestrimo zelenjavo ali celo spečemo burek.

Piščanec se pogosto znajde na meniju, a če je njegova tekstura suha, je precej dolgočasen. Slednje se seveda hitro zgodi tudi najbolj izkušenim v kuhinji, pa vendar obstaja trik, kako se lahko v prihodnje temu povečini izognemo. 

Sicer pustega piščanca navadno popestrimo z različnimi začimbami, še boljše pa je, če ga pred toplotno obdelavo nekaj časa namakamo v marinadi. To lahko pripravimo iz različnih vrst olja in kisa, pa tudi drugih sestavin. Pred časom smo že pisali, da lahko mehki teksturi mesa močno botruje na primer jogurtova marinada, saj vsebuje mlečno kislino, ta pa mehča vlakna v mesu. Tudi druge kisline imajo na piščanca podoben učinek, a bo okus kisa ali limone v marinadi lahko premočan, če pripravljamo bolj nežno jed. 

image_alt
Feta svaljki: ekspresno kosilo za takrat, ko se nam zares mudi (VIDEO)

Slanica feta sira

V takšnih primerih vam bo zagotovo prav prišel trik, ki smo ga nedavno zasledili na portalu Bon Appetit, kjer priporočajo, da piščanca mariniramo kar v tekočini, v kateri navadno plava feta sir. Ta ima namreč kar nekaj prednosti, zato ni čudno, da je v prihodnje nikoli več ne bomo zlili v lijak, saj je v resnici precej dragocena. 

Vsebuje sol, ki bo meso ravno prav začinila in poudarila njegov okus, hkrati pa tudi lepo količino mlečnih bakterij, ki bodo zmehčale njegovo teksturo. V tekočino lahko po želji dodamo še druge sestavine, na primer zelišča ali začimbe. Za marinado piščančjih prsi bo dovolj za približno skodelico tekočine, v kateri plava feta sir. 

Sirova slanica pa seveda ni uporabna le za mariniranje piščančjih prsi, temveč lahko vanjo namočite tudi druge dele piščanca ali celo druge vrste mesa. V poštev tako pridejo tudi perutničke, bedra ali drugo meso, ki se pogosto obrača na žaru med pikniki. Prihodnjič, ko odprete nov zavitek sira, tekočine tako nikar ne odlivajte stran. Če je ne boste porabili takoj, jo shranite v kozarcu za vlaganje, kjer bo v hladilniku z lahkoto počakala do nekaj dni. 

image_alt
Pravila, triki in namigi za odlično pariško cvrtje

 

 

Datum Objave: 24.7.2024 ob 06:07

Več iz te teme:

piščanecfetasir

Naročite se na e-novice:

Odprta kuhinja
Odprta kuhinjaAvtor na portalu Odprta kuhinja